صنایع غذایی کامور هم بیسبالی شد .به گزارش روابط عمومی کمیته بیس بال شرکت صنایع غذایی کاموراولین و بزرگترین تولید کننده محصولات بدون قند و رژیمی در ایران است که سبد کاملی از محصولات فراسودمند را تولید می کند . به نقل از رئیس کمیته بیس بال استان اصفهان، صنایع غذایی کامور پس از مذاکرات اولیه و ارائه برنامه سه ساله موافقت کرد در رشته جذاب بیسبال سرمایه گذاری کند وی ادامه داد مصرف محصولات خوب کامور زندگی بهتر ، طولانی تر ، سالم تر ، پربارتر و لذت بخش تر را برای مصرف کننده به ارمغان می آورد و گام نهادن در عرصه ورزش قهرمانی نیز هم راستا با همین اهداف است و حرکت کامور در این راستا کار عجیبی نبود .

باطنی از مهمترین برنامه های تیم کامور را تشکیل تیم و شرکت در لیگ استان اصفهان اعلام کرد رئیس کمیته بیس بال تیم های استان اصفهان را مستقل اعلام کرد و گفت ما هیچ دخالتی در بودجه و نوع هزینه تیم ها نداریم و فقط از لحاظ لوازم ، کادر فنی ، نظارت بر لیگ ، و برگزاری لیگ به تیم ها کمک می کنیم .

محمد رضا ساکت : تشکیل لیگ بیس بال و سافت بال اقدام بسیارخوبی است و باید از همه ظرفیت باشگاه ها و هیات های استانی استفاده شود.به گزارش روابط عمومی انجمن بیس بال و سافت بال ، صبح امروز (چهارشنبه 24 دی ماه) جلسه هفتگی انجمن بیس بال و سافت بال با حضور مسئولین انجمن برگزار گردید.در جلسه امروز با حضور محمد رضا ساکت مشاور عالي سازمان ليگ فوتبال ایران به صورت ویژه به موضوع لیگ بیس بال و سافت بال چگونگی تشکیل سازمان لیگ پرداخته شد و با توجه به تجربه ها و سوابق محمد رضا ساکت از زوایای مختلف موضوع بررسی و برنامه های پیشنهادی مطرح گردید. عضو سابق هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتبال ایران با اشاره به تجربه تشکیل لیگ فوتبال گفت: یکی از اقداماتی که می بایست توسط انجمن انجام شود شناسایی ورزشکاران ، تیم ها ، باشگاه ها و ... فعال این رشته در کشور و سازماندهی و ثبت اطلاعات و صدور کارت فعالیت یا شناسایی برای آنها است. مدیر عامل سابق باشگاه سپاهان اصفهان تصریح کرد: ارکان لیگ باید شامل تمام ظرفیت ها باشد و در گام نخست می بایست شکل گیری مجمع لیگ با دعوت از همه تیم ها ، باشگاه ها و هیات ها صورت گیرد. علیرضا ادیب رییس انجمن بیس بال و سافت بال ضمن تشکر از حضور مشاور عالي سازمان ليگ فوتبال ایران در این جلسه  گفت: با توجه به اهمیت و تاکید انجمن برای شکل گیری سازمان لیگ ، از دوستانی مانند آقای ساکت که تجربه های زیادی در این خصوص دارند درخواست کرده ایم ما را همراهی نمایند تا بتوانیم این مهم را عملیاتی نماییم. رییس انجمن بیس بال و سافت بال تصریح کرد: تهیه نرم افزار و فرآیند شناسایی و صدور کارت عضویت  در بستر سایت انجمن در دست اقدام است و بزودی ثبت نام از طریق سایت انجمن صورت خواهد گرفت. ادیب با اشاره به بررسی های صورت گرفته افزود: به این نتیجه رسیده ایم برای اینکه بیس بال و سافت بال در ایران شکل حرفه ای به خود بگیرد باید تشکیلات سازمانی تحت عنوان سازمان لیگ ایجاد شود و انشا الله از سال آینده مسابقات لیگ  بصورت لیگ  قهرمانی باشگاههای کشور برگزار خواهد شد. بهرام کاردان نایب رییس انجمن نیز با اشاره به الزامات شکل گیری باشگاه ها و تیم ها با یک تعریف استاندارد گفت: امیدواریم با کمک آقای ساکت بتوانیم استاندارهای تشکیل تیم ها و باشگاه ها را نیز تدوین کنیم و همزمان با بحث تشکیل سازمان لیگ این اقدام اساسی نیز انجام شود . 


تیم ملی بیس بال کشور از 30 بهمن ماه تا 3 اسفند در اصفهان اردو خواهد زد به گزارش روابط عمومی کمیته بیس بال به نقل از رئیس این کمیته محل اسکان قهرمانان تیم ملی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (ترمینال صفه – میدان آزادی – خیابان دانشگاه – اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی ) خواهد بود و برای انجام تمرینات ورزشگاه 22 بهمن در نظر گرفته شده است .

 

وحید باطنی گفت اعضاء تیم ملی باید صبح روز 30 بهمن در اردو حاضر باشند و شب 3 اسفند ماه نیز اردو را به قصد فرودگاه امام و عزیمت به کشور پاکستان ترک خواهند کرد . باطنی ادامه داد توما ایروکاوا به عنوان سر مربی ، علی امامزاده و پیام صدری به عنوان مربی ، کاشف رانا به عنوان سرپرست و دکتر محمد مهدی رفیعی به عنوان بدنساز تیم ملی را همراهی خواهند کرد همچنین از تیم پاورپایپ اصفهان 2 نفر با نام های سعید باطنی و احمد درایش حضور خواهند داشت .

 

رئیس کمیته بیس بال استان اصفهان گفت در روزهای گذشته برای جذب علاقه مندان به بیس بال اقدام به نصب بنر در سطح شهر شده بود که استقبال خوبی نیز از آن شد و به تمامی علاقه مندانی که اعلام آمادگی برای حضور در کلاس ها کرده اند اطلاع رسانی شده تا در صورت علاقه از تمرینات تیم ملی بازدید کنند . وی ادامه داد تمرینات تیم ملی در

 

روز های 30 بهمن  ساعت 12تا 14

 

یکم ، دوم اسفند ماه ساعت 10 تا 14

 

و سوم اسفند ماه ساعت 10 تا 12

 

در ورزشگاه 22 بهمن تمرین خواهند داشت .

باطنی در خصوص برنامه های تمرینات تیم ملی در این 4 روز گفت تیم بیس بال استان قم جهت انجام یک بازی تداریکاتی با تیم ملی در روز جمعه یک اسفند ماه به اصفهان خواهد آمدو از ساعت 10تا14 با تیم ملی مسابقه خواهند داد .

 

رئیس کمیته بیس بال گفت احتمال بازی تیم اصفهان با تیم ملی بسیار ضعیف است چون حدود 14 نفر از بازیکنان جدید که 5 ماه است بصورت منظم در تمرینات شرکت کرده اند در اندازه ایی نیستند که با تیم ملی رقابت کنند و بازیکنان قدیم و با تجربه تیم نیز در هیچ کدام از تمرینات شرکت نکرده اند و درست نیست چنین مسابقه ایی هماهنگ شود .

 

در پی فعالیت های انجمن بیس بال شب شنبه 2 اسفند ماه در محل رستوران شهرزاد کلیه اعزاء تیم ملی ، علیرضا ادیب رئیس انجمن بیس بال و سافت بال کشور ، بهرام کاردان نایب رئیس انجمن بیس بال و سافت بال کشور ، مهندس حسین سیستانی معاون استاندار اصفهان ، دکتر احمد شریعتی کمال آبادی نایب رئیس شورای شهر اصفهان ، دکتر محمد سلطان سینی ، محمدرضا ساکت مدیر عامل باشگاه فولاد ماهان ، سید احمد عطایی رئیس هیئت انجمن های ورزشی ، وحید باطنی رئیس کمیته بیس بال استان اصفهان دعوت شدند تا در جمعی دوستانه ضمن آرزوی موفقیت ، ملی پوشان عزیز کشورمان راراهی مسابقات غرب آسیا کنند .

 


چهارمین اردوی تیم ملی برای اعزام به مسابقات غرب آسیا در اصفهان تشکیل شد و بازیکنان با تمرینات منظم وخوبی که برگزار کردند با آمادگی کامل در روز یکشنبه 3 اسفند به کشور پاکستان اعزام شدند  . در این ترنمنت پنج تیم ایران، افغانستان، هند، پاکستان و عراق حضور دارند که برای قهرمانان کشور عزیزمان ایران آرزوی موفقیت و سربلندی داریم .

 

 

 

 

 

 

 

رویداد ها و اخبار بیسبال
اخبار و رویدادهای بیسبال
ارسال شده توسط baseball در تاریخ يک شنبه ، ۸ اسفند ۱۳۹۵
کمیته بیسبال

برای مشاهدآرشیو فعالیت های انجام شده درسال 90 ، 91 ، 92 ، 93 ، 94 ، 95 روی لینک "مشاهده متن کامل" در انتهای همین صفحه کلیک کنید

 

 

تاريخچه بيس بال استان اصفهان :

1379 : رشته بیس بال در سال 1379 برای اولین بار توسط آقای محسن حقیقی و محمد شاهین وارد استان اصفهان شد و علاقه مندان این رشته تمرینات خود را در پارک های اصفهان شروع کردند . در آن سال ها اداره تربیت بدنی به ریاست جناب آقای دکتر مهرزاد خلیلیان و معاونت جناب آقای جواد پرورش مدیریت می شد .

پس از مدت کوتاهی جواد پرورش به سمت ریاست هیئت بیس بال منصوب شد و اقدامات بسیار خوبی درجهت ترویج این رشته انجام داد وی بلافاصله در اولین اقدام شاه بین صمیعی را به عنوان سرمربی بکار گرفت . مدت زیادی از تمرینات تیم نمی گذشت که فدراسیون وقت بیس بال به ریاست مرحوم ذولفقاری تصمیم گرفت تا جهت پیشرفت رشته بیسبال چند مربی خارجی به ایران بیاورد . پرورش نیز از این فرصت استفاده کرد و با کمک صمیعی یکی از مربیان خارجی به نام " استفان مک لئود " را برای یک هفته به اصفهان آورد . این دوره آموزشی نقطه عطفی در بیس بال اصفهان بود .

پس از آن برای اولین بار تیم بیس بال استان اصفهان در این سال در مسابقات قهرمانی کشور که در بندرعباس برگزار میشد شرکت کرد . هرچند در آن سال نتوانست حتی از گروه خود صعود کند اما تمامی کارشناسان بیس بال معتقد بودند اصفهان تیم آینده داری خواهد بود .

1380 : اصفهان با شرکت درمسابقات قهرمانی کشور که در مشهد برگزار شد پیش بینی کارشناسان را تحقق بخشید و توانست پس از صعود مقتدرانه به دور نهایی به مقام نایب قهرمانی کشور برسد .

1381 : موفقیت های بیس بال اصفهان به سر مربیگیری صمیعی ادامه پیدا کرد و در مسابقات قهرمان کشور در تهران نیز اصفهان نایب قهرمان کشور .

شاه بین صمیعی ، معمار بیسبال اصفهان ، در کسب دو عنوان نایب قهرمانی نقش بسیار مهمی داشت اما پس از کسب این موفقیت ها با هیئت بیس بال استان اصفهان به توافق نرسید ضمنا برخی از بازیکنان معتقد بودند استان اصفهان باید با مربی بومی مدیریت شود ، صمیعی نیز که شرایط را برای ماندن محیا ندید مجبور به ترک تیم و شاگردانش شد .

1382 : در این سال پیام صدری که یکی از اعضاء تیم اصفهان بود به عنوان سرمربی تیمی منصوب شد که با کسب دو عنوان نایب قهرمانی در اوج آمادگی بود ، از طرفی تیم قدرتمند تهران نیز به دلیل مشکلاتی که با فدراسیون پیدا کرده بود از حضور در مسابقات انصراف داده بود وشرایط کاملا برای قهرمانی اصفهان مهیا بود که خوشبختانه این اتفاق رخ داد و اصفهان موفق شد قهرمانی مسابقات قهرمانی کشور شود .

1383 : اصفهان میزبان مسابقات کشوری شد و یک بار دیگر اما این بار با حضور تمامی تیم های کشور با تکیه بر همان بازیکنان قدیمی و شاگردان صمیعی به مقام قهرمانی رسید.

پس ازکسب مقام قهرمانی اعضاء تیم به رهبری صدری گلایه هایی از پرورش داشتند و معتقد بودند آنطور که شایسته تیم قهرمان بوده (2 سال پی در پی) از آنان تقدیر نشده است و این موارد به گوش پرورش نیز رسید . وی جهت جبران این موضوع به تمام بازیکنان تیم جوایز نفیسی اهدا کرد .

1384 : در این سال به دلیل بروز مشکلات جدی ، شاگردان صمیعی دو گروه شدند و پیام صدری و مهدی صنایی هر کدام جداگانه تیم خود را تشکیل دادند .

در زمان برگزاری مسابقات قهرمانی کشور به صلاحدید پرورش ، پیام صدری به عنوان سر مربی تیم استان انتخاب شد . صدری  نیز از تیم صنایی ، فقط سه بازیکن را انتخاب کرد و برخی از نام های معروف استان و هم تیمی های قدیمی خود را کنار گذاشت و راهی مسابقات شد .

در روز نخست با تیم تهران بازی کرد و پس از شکست در مقابل تهران ، زمین مسابقات را با اعتراض شدید به قضاوت داور ترک کرد و عصر همان روز نیز بر خلاف تذکر و نصیحت مسئولان وقت ، به طور کل مسابقات را ترک کرد .

پس از درگیری های پیش آمده ، پژمان صدری و برخی از بازیکنان اصفهان ، به حکم کمیته انظباطی با محرومیت هایی روبرو شدند .

1385 : پرورش ، رئیس موفق هیئت بیسبال استان اصفهان در این سال از ریاست هیئت بیس بال استان اصفهان استعفا داد و در انتخابات رشته "پرورش اندام" شرکت کرد و ریاست آن هیئت را به عهده گرفت ، نعمت الله اکبری نیز کاندیدای هیئت بیس بال اصفهان شد و در همین سال در انتخابات رای آورد .

پس از آن تیم بیس بال استان در مسابقات قهرمان کشوری که در تهران برگزار شد شرکت کرد اما در دور مقدماتی حذف شد .

1386 : در این سال اتفاقات مختلفی در بیسبال اصفهان رخ داد و در نهایت منجر به از هم پاشیدن تیم استان شد با این ترتیب بیس بال استان اصفهان پس از دو سال ناکامی رو به نابودی رفت .

پس از آن شاگردان صمیعی و برخی از بازیکنان جدید که طی این سال ها به تیم اضافه شده بودند به این نتیجه رسیدند که اختلاف ها فقط باعث شکست و از هم پاشیدن تیم استان می شود و نتیجه دیگری در پی ندارد . بنابراین طی جلسه ایی همه دور هم جمع شدند و پس از رای گیری آقایان هادی قیصری ، پیام صدری ، مهدی صنایی و وحید باطنی به عنوان اعزاء کمیته فنی استان اصفهان انتخاب شدند اما هادی قیصری به دلیل مشغله کاری هیچگاه در این کمیته شرکت نکرد .

این تصمیم باعث شد دوباره تمامی شاگردان صمیعی دور هم جمع شوند و اتحاد لازم بین بازیکنان شکل گرفت که نتیجه آن نایب قهرمانی در مسابقات کشوری 1386 بود که بصورت مشترک در قم و تهران برگزار شد بود .

1387 :در این سال نیز اتحاد بازیکنان و تشکیل کمیته فنی جواب داد و اصفهان در مسابقات قهرمانی کشوری "رشت" نایب قهرمان شد . همچنین در همان سال در بوشهر نایب قهرمان باشگاه های کشور نیز شد .

پس از مسابقات بوشهر به دلایلی مانند بالارفتن سن بازیکنان استان ، نقل مکان کردن برخی بازیکنان استان اصفهان به استان های دیگر مانند تهران ، تعطیل شدن اردوی فرسایشی تیم ملی و عدم اعزام تیم ملی به بازیهای آسیایی در آخرین لحضات ،همچنین منحل شدن فدراسیون بیسبال ، رشته بیسبال استان اصفهان دوباره دچار افت شد  ، کمیته فنی بیسبال استان نیز با خدا حافظی وحید باطنی و مهدی صنایی از دنیای بیسبال ،منحل شد .

ضمنا با تشکیل انجمن های ورزشی نعمت الله اکبری ،رئیس زحمت کش و دلسوز و با تجربه هیئت بیس بال اصفهان نیز از سمت خود استعفا دادوسکان هدایت 16رشته ورزشی استان از جمله بیسبال به دست سید احمدعطایی افتاد .

1388 : هومن منصوریان و پیام صدری رئیس کمیته و سرمربی تیم استان اصفهان ، تمام تلاش خود را جهت زنده نگه داشتن این رشته کردند و به همراه تیم در مسابقات کشور که در تهران برگزار شد شرکت کردند اما نتایج خوبی بدست نیاوردند و اصفهان در دور مقدماتی حذف شد .

1389 : در این سال نیز برای دومین سال اصفهان با صدری و منصوریان نتوانست نتایج خوبی کسب کند و در مسابقات برگزار شده در کرمان کاملا ناکام بود .

در ادامه منصوریان بر سر هزینه هایی که برای اعزام تیم انجام داده بود با عطایی رئیس وقت هیات انجمن های ورزشی استان اصفهان دچار مشکل شد و کار به شکایت شفاهی نزد علی پور ، رئیس فدراسیون و تحدیدات تلفنی کشید .

در نهایت منصوریان و صدری با مهاجرت به استان تهران بدون اعلام استعفا یا عدم تمایل به همکاری ، بیس بال اصفهان را رها کردند و عملا هیچ مسئولی برای بیسبال وجود نداشت و تمامی امکانات این رشته نیز به طور کامل نابود شد .

1390 : در خرداد ماه این سال وحید باطنی به سمت رئیس کمیته بیسبال استان منصوب شد . به دلیل نبود لوازم و حضور تعداد محدودی بازیکن ، در سال های نخست تمامی تلاش باطنی ایجاد یک تیم خوب با جذب بازیکنان جدید بود . باطنی جهت تحقق این هدف پس از تدوین برنامه پنج ساله برای نخستین بار رسما با یک شرکت صنعتی اسم و رسم دار تفاهم نامه همکاری امضاء کرد و با پشتیبانی مالی گروه صنعتی اسپادانا (پاورپایپ) توانست نظم انظباتی به این رشته بدهد .

پس از قبول مسئولیت فقط دو ماه تا برگزاری مسابقات لیگ کشور زمان بود و اصفهان در مسابقات باشگاهی این سال شرکت نکرد چرا که معتقد بود طی این زمان کوتاه بازیکنان اصفهان به پختگی لازم دست پیدا نکرده اند و شرکت در مسابقات و شکست های پی در پی احتمالی ممکن است روحیه شکست ناپذیری را در بازیکنان نابود کند و تنها با انجام چند بازی تدارکاتی توانست تیم جوان زیر 22 سال خود را تشکیل دهد .

از اقدامات شاخص در سال 90می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. تدوین برنامه 5 ساله برای بیسبال
 2. برگزاری مراسم تجلیل از اکبری و پیش کسوتان بیسبال استان (شاگردان صمیعی)
 3. خرید لوازم بیسبال
 4. برگزاری کلاس آموزش بیسبال با کمک سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری
 5. گرد آوری مستندات از سوابق و افتخارات بیس بال استان
 6. ایجاد بانک اطلاعاتی از کلیه فعالیت های قبلی و فعلی
 7. ایجاد تعامل با نشریات و رسانه ها
 8. برگزاری مسابقه تدارکاتی
 9. برگزاری دوره بدنسازی در پایگاه قهرمانی استان

1391 : اصفهان با نام "پاور پایپ" با تکیه بر بازیکنان جوان خود برای شرکت در لیگ بیسبال اعلام آمادگی کرد و توانست بازی های بسیار خوبی از خود به نمایش بگذارد ، پاور پایپ هر چند با تیم بسیار خوب کرمان ، (قهرمان لیگ کشور در سال 90) و تیم بوشهر(نایب قهرمان لیگ کشور در سال 90 ) هم گروه بود ، اما ترسی به خود راه نداد  و دردوبازی خود تنها با یک اختلاف از این دو تیم شکست خورد و در بازی با بوشهر ، در ثانیه آخر نتیجه را واگذار کرد و بازیکنان خوب بوشهر باور نمی کردند که پیروز میدان باشند .

از اقدامات شاخص در سال 91می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. جذب حامی مالی و انعقاد تفاهم نامه
 2. راه اندازی وب سایت کمیته بیسبال استان اصفهان
 3. برگزاری دوره آموزشی هفت روزه توسط مدرس سطح بالا از کشور ونزوئلا
 4. برگزاری بازی تدارکاتی با تیم سمنان
 5. برگزاری جام سه جانبه (اصفهان ، بوشهر ، مرکزی)
 6. شرکت در دور رفت لیگ جنوب کشور در استان مرکزی
 7. شرکت در دوربرگشت لیگ جنوب کشور در استان بوشهر

1392 : تیم پاور پایپ در ادامه و برای دومین بار در لیگ بیسبال کشور شرکت کرد و پس از صعود به دور نهایی توانست با پیروزی بر تیم قدرتمند قم به مقام سوم دست یابد . شایان ذکر است اصفهان در دور نهایی میزبان مسابقات نیز بود .

از اقدامات شاخص در سال 92می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. تمدید تفاهم نامه
 2. استعداد یابی و آموزش بیسبال در دبیرستان اباعبدالله الحسین
 3. برگزاری مسابقات تدارکاتی
 4. شرکت در دور رفت و برگشت لیگ بیسبال کشور
 5. میزبان دور نهایی لیگ بیسبال کشور پس از 10 سال
 6. کسب مقام سوم در لیگ بیسبال کشور پس از 6 سال
 7. چاپ کتاب 100 کشش ورزشی برای بیس بال با همکاری دکتر رهنما
 8. میزبان جلسه معارفه رئیس جدید انجمن بیسبال کشور

1393 : از آنجا که استان اصفهان در سال 92 موفق به کسب مقام سوم لیگ شده بود بازیکنان خود را از لحاظ فنی و تجربه آماده قهرمانی  در مسابقات می دانست و به همین دلیل هیچ بازیکن غیر بومی جذب نکرد اما ناگهان یکی از بازیکنان کلیدی تیم به تیم تهران رفت و باعث شد تا حد زیادی کادر فنی دچار مشکل شود و نتایج پیش بینی شده کسب نشود  . پاور پایپ در سال 1393 برای سومین بار در لیگ بیسبال کشور شرکت کرد ودر دور رفت با پیروزی قاطع بر کیش سوم گروه شد و در دوربرگشت با شکست تیم قدرتمند بوشهر امیدوارانه به مصاف کرمان میزبان رفت ولی نتوانست بر کرمان غلبه کند و از دور مقدماتی حذف شد .

در این سال کمیته بیس بال اصفهان میزبان اردوی تیم ملی بیسبال شد و تیم ملی کشور موفق شد در نهایت در پاکستان نایب قهرمان غرب آسیا شود .

از اقدامات شاخص در سال 93می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. تمدید تفاهم نامه و جذب حامی مالی
 2. برگزاری دیدار تدارکاتی با تیم آذرخش تهران
 3. شرکت در دور رفت لیگ بیس بال کشور - کرمان
 4. شرکت در دور برگشت لیگ بیسبال کشور - کرمان
 5. تهیه پروپوزال برگزاری لیگ داخلی استان اصفهان برای اجرا در سال آینده
 6. برگزاری کلاس آموزش و استعداد یابی
 7. میزبان تیم ملی بیس بال
 8. مراسم تجلیل از اعضاء اصفهانی تیم ملی

1394 : سال 1394 کمیته بیس بال استان اصفهان پس از تجربه های سال های قبل متوجه شد، بازیکنان بیس بال استان به دلیل کمی مسابقات (8 بازی در سال) با دلسردی در تمرینات شرکت میکنند .ضمنا تربیت بازیکنان جدید نیز کاری بسیار مشکل است . از طرفی رویداد چشم گیری وجود ندارد تا بتوان برای آن حامیان مالی را جذب کرد ضمنا مسئولان استان نیز به دلیل کم جمعیت بودن این رشته هیچ امکاناتی مانند چمن و سالن در اختیار این رشته قرار نمی دهند .  

علاقه مندان بیس بال باید ماه ها تمرین کنند تا جذب تیم شوند تا پس از ورود به تیم و شرکت در لیگ کشور شاید بتوانند جمعا 7 یا 8 بازی انجام دهند . لذا در پی حل این مشکل و جهت رویداد سازی و در پی آن جذب حامیان مالی ، طرحی با عنوان "لیگ داخلی بیس بال" آماده شد و در قالب یک پروپوزال به انجمن ارائه شد و مورد تائید رئیس وقت انجمن قرار گرفت و قول شفاهی داده شد تا در صورت موفقیت این طرح باشگاه "پتوی لاله" هزینه های شرکت در لیگ کشور را نیز تامین نماید .

بلافاصله جهت اجرایی شدن این طرح با دو شرکت بزرگ "پاورپایپ" و "کامور" تفاهم نامه همکاری امضاء شد و هر دو برای شرکت در لیگ داخلی استان اصفهان اعلام آمادگی کردند و لیگ داخلی اصفهان آغاز به کار کرد و این لیگ تا مرداد ماه ادامه داشت .

پس از برگزاری لیگ داخلی در لحظه اعزام تیم به مسابقات لیگ کشور ، باشگاه "پتوی لاله" زیر بار تعهدات خود نرفت اما تا لحظه آخر با مشکلات بسیار زیاد و بحث و جدل های فراوان و مطرح نمودن  2 شرط حضور در لیگ کشور را پذیرفت که شرط اول تحمیل دو بازیکن به تیم بود و شرط دوم پذیرش میزبانی دور رفت لیگ بیس بال کشور در اصفهان .

کمیته بیس بال استان قلبا با هر دو شرط مخالف بود اما عدم پذیرش شروط را برابر با انصراف تیم می دید ، برای همین مجبور به پذیرش شروط شد و به هر صورت با نام "پتوی لاله" وارد مسابقات شد .

پتوی لاله باز هم در انجام تعهدات و این بار در بحث پرداخت هزینه های انجام شده کوتاهی کرد و در نهایت کمیته بیس بال مجبور به دریافت چک های بلند مدت شد .

اضافه بر تمام این مشکلات و ناملایمات روحی ، مصدومیت شدید و ناگهانی یکی از پیچر های اصلی تیم  نیز بر مشکلات افزوده و متاسفانه اصفهان نتوانست در دور رفت ، نتایج قابل قبولی کسب کند .

در ادامه باز هم باشگاه "پتوی لاله" تعهدات خود را انجام نداد و هیچ هرینه ایی برای تمرینات تیم استان  پرداخت نکرد و از شرکت در ادامه لیگ (دور برگشت) انصراف داد .

از اقدامات شاخص در سال 94می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. انعقاد تفاهم نامه با شرکت کامور اولین سال
 2. تمدید تفاهم نامه با شرکت پاورپایپ برای پنجمین سال
 3. آغاز اولین دوره لیگ  داخلی بیس بال استان اصفهان
 4. برگزاری مسابقه عکاسی
 5. میزبان دور رفت لیگ بیس بال کشور –  منطقه جنوب
 6. انعقاد تفاهم نامه باباشگاه پتوی لاله جهت شرکت در لیگ بیس بال کشور
 7. شرکت در دور رفت  لیگ بیسبال کشور – منطقه جنوب
 8. برگزاری دوره آموزشی با حضور مدرس آلمانی
 9. میزبان کارشناس فدراسیون جهانی بیس بال در اصفهان

1395 : برای دومین سال لیگ داخلی با حضور دو تیم کامور و پاور پایپ در 20 هفته برگزار شد. از برکات برگزاری این لیگ تولید بازیکنان جدید با سنین مختلف از 16 تا 28 سال ، معرفی 3 داور با سطح فنی ایده آل ، استفاده داوران خانم در لیگ، ایجاد تیم زیر 15 سال ، برگزاری سه دوره کلاس های استعداد یابی ، رویداد سازی در حوزه بیس بال و انتشار اخبار این رشته در بین مردم اصفهان بود . در این سال استان اصفهان به دلیل مشکل مالی از شرکت در دور رفت لیگ کشور انصراف داد و بازیکنان خود را آزاد اعلام کرد .به همین دلیل هفت بازیکن استان به تیم های قم و گیلان رفتند .

از اقدامات شاخص در سال 95می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. تمدید تفاهم نامه با گروه صنعتی پاورپایپ برای پنجمین سال پی درپی
 2. تمدید تفاهم نامه با صنایع غذایی کامور برای دومین سال متوالی
 3. رونمایی از لوگوی جدید لیگ بیس بال استان اصفهان
 4. افتتاحیه لیگ بیس بال استان اصفهان برای دومین سال
 5. حضور فعال در جشنواره زاینده رود
 6. برگزاری دیدار تدارکاتی با تیم آرتان رگال قم
 7. برگزاری دو دیدار تدارکاتی با تیم طیف تهران
 8. برگزاری کلاس آموزش بیسبال برای سنین زیر 15 سال با همکاری دبیرستان مفید
 9. اتمام لیگ استان اصفهان پس از بیست هفته

 

برای مشاهدآرشیو فعالیت های انجام شده درسال 90 ، 91 ، 92 ، 93 ، 94 ، 95 روی لینک "مشاهده متن کامل" کلیک کنید

 
 

بازیکنان
برترین بازیکنان هفته
آمار بازیکنان
جدول مسابقات لیگ
بیسبال در رسانه ها

کلیه حقوق اطلاعات اختصاصی این سایت برای وحیدباطنی محفوظ می باشد