ارسال شده توسط baseball در تاریخ جمعه ، ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۴
جلسه دوم

پنج شنبه 17 اردیبهشت ماه ساعت 9:30 در محل دفتر مرکزی انجمن جلسه ایی با حضور علیرضا ادیب رئیس انجمن ، بهرام کاردان نایب رئیس انجمن ، صفائیان دبیر انجمن ، باقری نیا مسئول تشریفات انجمن ، موحدیان معاون مسئول تشریفات انجمن ، شاه محمودی نماینده کمیته بیس بال استان کرمان ، باطنی رئیس کمیته بیس بال استان اصفهان ، شفائی مدیر عامل باشگاه آذرخش تهران ، علی امامزاده سرمربی تیم نادری بوشهر ، امیر خلیق ساکت و کیان ندافی سرمربی تیم استان گیلان  و کاشف رانا در محل دفتر مرکزی انجمن برگزارشد  ...

 

در این جلسه که تقریبا با حضور به موقع همه اعضاء در موقع مقرر تشکیل شد کاردان در ابتدا پس از تشکر از حاضران به سرعت به سراغ دستور جلسه رفت و گفت اگر لیگ امسال خوب برگزار شود قطعا می توان ظرفیت های پنهان آن را نیز مشاهده کرد اما متاسفانه به دلیل عدم وجود یک آئین نامه کامل برای برگزاری تا امروز نتوانسته ایم  لیگی با شکل و شمایل استاندارد و چشم نواز برگزار کنیم و این باعث شده خروجی مناسبی را نیز از لیگ نداشته باشیم . کاردان ادامه داد بخاطر مشکلات مالی که اکثر تیم ها با ان روبرو هستند نمی توانند به اهداف بزرگتر فکر کنند و این موضوع باعث شده ظرفیت های لیگ پنهان بماند کاردان ادامه داد امروز به کمک نظرات دوستان سعی خواهیم کرد به تفصیل سرفصل های برگزاری یک لیگ با کیفیت را تصویب کنیم و پس از آن راه حل هایی برای برگزاری آئین نامه تصویب شده ارائه خواهیم داد .

پس از نایب رئیس انجمن امیر خلیق ساکت شروع به سخنرانی کرد و گفت به اعتقاد من ما لیگ نداریم بلکه مسابقات کشوری را به شکل لیگ برگزار میکنیم و کلیه قوانین دست و پاگیر است و قبل از انجام هر اقدامی باید تعریف لیگ مشخص شود امیر خلیق ساکت در ادامه گفت به اعتقاد من پخش تلویزیونی مسابقات لیگ می تواند گره بسیاری از مشکلات را باز کند  .

کیان ندافی نیز ضمن تشکر از کاردان گفت دیدگاه های مختلفی در هنگام برگزاری لیگ وجود دارد برای نمونه دیدگاه یک مربی ، دیدگاه تماشاچیان ، دیدگاه رسانه ها ، دید داوران اما متاسفانه به دلیل کمبود بودجه همه مسائل تحت تاثیر قرار میگیرد و به حداقل ها اکتفا می شود . وی ادامه داد به اعتقاد من پس از تصویب آئین نامه باید کمک کرد تا با تمام موارد مصوب لیگ برگزار شود و به میزبان ها نیز کمک کرد .

پس از آن مقرر گردید مطابق آئین نامه موجود در انجمن شرایط میزبانی قرائت و مسائل بصورت جزئی تر بررسی شود .

در ادامه جلسه پس از مشخص کردن سر فصل ها مقرر گردید مسائل مربوط به تشریفات ، داوری ، روابط عمومی و اسکورینگ بصورت کامل توسط جناب آقایان باقری نیا ، شاه محمودی ، امامی ، صفائیان تا هفته آینده مکتوب گردد و جهت بررسی به انجمن اعلام شود .

پس از اتمام این بخش از جلسه و صرف نهار جلسه دوباره شروع شد و رئیس انجمن بیس بال و سافت بال ضمن تشکر از تمامی حاضران گفت سعی و تلاش زیادی صورت گرفته تا بتوانیم یک اسپانسر کلی برای لیگ جذب کنیم و آهسته آهسته به سمت حرفه ایی شدن حرکت خواهیم کرد وی تاکید کرد بصورت شتابزده و یک شبه نمی توان ره چند ساله را پیمود ادیب روز های خوبی را برای بیسبال پیش بینی کردو از همه خواست با جدیت استان های خود را فعال کنند . وی ادامه داد تیم داری و تصدی گری استان ها باید  کاهش یابد و نظارت ، پشتیبانی و کار پایه را وظیفه اصلی کمیته ها در استان ها دانست .

در انتها کاردان خواستار نظرات حاضران در خصوص  روش برگزاری لیگ و روش انتخاب سرمربی تیم ملی شدو مقرر گردید کلیه پیشنهادات بصورت مکتوب تا پایان هفته به انجمن ارسال شود .