ارسال شده توسط admin در تاریخ سه شنبه ، ۲۳ دی ۱۳۹۹
شبکه کودکان میهن 2

مجوزات مرتبط با شبکه مهدهای کودک

 

 فناوری اطلاعات ( IT )به منظور سپردن امورغیرخلاق و تکراری به ماشین از یک طرف شرایطی برای آزادسازی مهارتها و افزایش کارایی انسانی فراهم می آورد و از طرف دیگر منجر به صرفه جویی در وقت، سوخت، کاغذ، ترافیک، آلودگی های صوتی، هوا و ... خواهد شد. آنچه مورد ترقیب و تشویق سازمان ها به استفاده از فناوری اطلاعات می شود، کاربردی بودن پروژه هایی است که می تواند بخشی از نیازهای موجود سازمان ها را مرتفع سازد. هم اکنون استفاده از راه حل های فناوری اطلاعات با رشد چشم گیری در حال توسعه می باشد. شبکه الکترونیک مهدهای کودک www.emahd.ir  با شعار استراتژیک آینده از آن کودکان ماست، نیز یکی از پروژه های کاربردی فناوری اطلاعات می باشد که کلیه خدمات متنوع موجود درآن برای تاثیرگذاران حوزه کودک یعنی کارشناسان سازمان بهزیستی – مدیران مهدهای کودک – خانواده ها و ارگان های فعال در عرصه کودک از سال 1383 آغاز و طی 15 سال تلاش و کوشش جمعی طراحی و در استان های کشور پیاده سازی شده است ( نام استان های عضو شبکه در سایت www.emahd.ir موجود می باشد ). این مهم بدون حمایت مستمر سازمان بهزیستی کشور همچنین اداره کل بهزیستی های کشور و کانون های توسعه و همیاری مهدهای کودک میسر نمیشد.

این پروژه با شماره 101808 در دبیر خانه شورای عالی انفورماتیک کشور ثبت گردیده و هیچ نمونه یا نمایندگی در استانهای دیگر ندارد. همچنین شعار استراتژیک شبکه نیز با شماره 205820 در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ثبت گردیده است، طبیعی است هر شکل استفاده از نام، تصاویر ،شعار یا تعاریف و متون این پروژه درپایگاه های دیگر پی گرد قانونی خواهد داشت. شایان ذکر است بستر الکترونیک یکپارچه ایجاد شده مربوط بهمهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی تحت نطارت سازمان آموزش و پرورش می باشد.

سعید باطنی مدیر پروژه  


 

 

همانطور که مستحضر هستید نماد اعتماد نشانه ای نمادین است که منحصراً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر شده و به کسب و کارهای مجازی مجاز با هدف ساماندهی، احراز هویت و صلاحیت آنها اعطا می گردد، این نماد پس از بررسی درگاه احراز هویت و صلاحیت مالک آن صادر می گردد. هدف از اعطای نماد اعتماد ، نظارت بر عملکرد و فعالیت های کسب و کارهای اینترنتی و رسیدگی به تخلفات آنها و نیز شکایات مصرف کنندگان است. ساماندهی کسب و کارهای اینترنتی به عنوان یکی از ده پروژه بخش اصلاح نظام توزیع در طرح تحول اقتصادی مصوب سال 1387 از وظایف وزارت صنعت معدن و تجارت می باشد و در همین راستا نیز در بند 1- ح اساسنامه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، ساماندهی فعالیت سایت های تجارت الکترونیکی به عنوان یکی از وظایف مرکز، به تایید شورای نگهبان رسیده است به علاوه مطابق مصوبه جلسه مورخ 12/4/91 شواری امنیت کشور، باهدف ساماندهی فعالیت سایت های فعال اینترنتی، مسئولیت اعطای نماد اعتماد الکترونیکی، اعتماد سازی و رسمیت دهی به فعالیت کسب و کارهای اینترنتی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از آسیب های احتمالی در ابعاد مختلف اعم از امنیتی ، اجتماعی فرهنگی، اقتصادی است لذا شبکه الکترونیک مهدهای کودک در تاریخ 31/1/1393  اقدام به درخواست نماد اعتماد ملی نمود و پس از طی مراحل ثبت نام / ارزیابی درخواست / بررسی مدارک و مستندات شبکه الکترونیک مهدهای کودک / بررسی نصب کد مجوز نهایتا پرونده درخواست نماد اعتماد مربوط به شبکه الکترونیک مهدهای کودکwww.emahd.ir  و www.mahd.ir فرآيند بررسي جهت اعطاي نماد را با موفقيت به پايان رساند و حائز شرايط دريافت نماد شناخته شد. ( در حال حاظر نماد اعتماد شبکه  سمت چپ وب سایت شبکه،  قابل مشاهده است )

 

 

شایان ذکر است شبکه الکترونیک مهدهای کودک قبلا نیز موفق به دریافت گواهینامه پایان دوره رشد شرکت دانش بنیان از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان تحت نظارت وزارت علوم تحقیقات و فناوری مورخ 20/10/1388 به شماره 1017-882 شده بود که همگی در راستای اعتماد سازی هرچه بیشتر مسئولان محترم سازمان بهزیستی استان های علاقه مند، مدیران مهدهای کودک و خانواده ها بوده است. امیداست باهمکاری و همفکری جمعی هرچه سریعتر بتوانیم به اهداف عالی پیاده سازی شبکه دست یابیم انشاا... سعید باطنی / مدیریت شبکه الکترونیک مهدهای کودک و شبکه کودک