ارسال شده توسط vahidbateni در تاریخ چهار شنبه ، ۳ خرداد ۱۳۹۶
شبکه

::خبر آرشیو ::باتوجه به اعلام نیازمدیران محترم درخصوص تولیدنرم افزارحسابداری تخصصی برای مهدهای کودک همانطور که مطلع هستید درسال 1390 درمرحله اول نرم افزارمجوز های فعلي سازمان بهزيستي براي مهدهاي كودك مورد تاييد آموزش و پرورش است:مديركل دفتر پيشتيباني مدارس و مراكزغيردولتي آموزش و پرورش گفت موسسان مهدهاي كودك هيچگونه نگراني از ادامه فعاليت‌هاي خود نداشته باشند، چرا كه مجوزهاي صادره از سوي سازمان بهزيستي تا انقضاي مهلت مندرج در آن كه حداكثر سه ساله است، مورد قبول و پذيرش آموزش و پرورش استدكتر ابوطالب حافظي در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، در اين باره افزود: در تفاهم نامه‌ منعقد شده بين سازمان بهزيستي و وزارت آموزش و پرورش، اين وزارتخانه به موسسان مهدهاي كودكي كه داراي مجوز دوره پيش دبستاني هستند، اجازه ادامه فعاليت داده است.

وي افزود: بر اساس يكي از بندهاي اين تفاهم‌نامه، مجوزهاي صادره از سوي سازمان بهزيستي تا انقضاي مهلت مندرج در آن كه حداكثر سه ساله است، مورد پذيرش آموزش و پرورش است و نظارت بر كلاس‌هاي پيش‌دبستاني از سوي اين وزارتخانه صورت مي‌گيرد.

حافظي تصريح كرد: اين دسته از موسسان، موظف به استفاده از برنامه آموزش درسي مصوب سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي وزارت آموزش و پرورش هستند و بايد مربيان و كاركنان شاغل در حوزه پيش‌دبستاني را مطابق با ضوابط و مقررات قانون تاسيس و اداره مدارس و مراكز غيردولتي به كار گيرند.

مديركل دفتر پشتيباني مدارس و مراكز غيردولتي تصريح كرد: بر اين اساس، پس از انقضاي مهلت مجوزهاي صادره از سوي سازمان بهزيستي، چنانچه موسسان مهدهاي كودك تمايل داشته باشند در زمينه پيش‌دبستاني فعاليت آموزشي داشته باشند، بايد تقاضاي خود را جهت صدور مجوز جديد پيش‌دبستاني غيردولتي، از آموزش و پرورش مناطق و نواحي اخذ كنند.

به گفته وي، بر اساس يكي ديگر از بندهاي اين تفاهم‌نامه نظارت بر كلاس‌هاي پيش‌دبستاني كه در آنها مهدهاي كودك نيز تشكيل مي‌شود، با توجه به قوانين و مقررات حاكم بر دوره پيش‌دبستاني، بايد مورد تاييد آموزش و پرورش باشد.

سازمان بهزيستي صرفا مجاز به صدور مجوز فعاليت مهدهاي كودك در گروه سني زير چهارسال است

شهريه كلاس‌هاي پيش‌دبستاني داير در مهدهاي كودك توسط شوراي نظارت بر مدارس و مراكز غيردولتي آموزش و پرورش تعيين مي‌شود

حافظي در ادامه اظهار كرد: از اين پس سازمان بهزيستي صرفا مجاز به صدور مجوز فعاليت مهدهاي كودك در گروه سني زير چهارسال خواهد بود، ضمن آن كه شهريه كلاس‌هاي پيش‌دبستاني داير در مهدهاي كودك توسط شوراي نظارت بر مدارس و مراكز غيردولتي آموزش و پرورش تعيين مي‌شود.

مديركل دفتر پشتيباني مدارس و مراكز غيردولتي خاطرنشان كرد: اين در حاليست روستامهدهاهمچون سنوات گذشته، تحت نظارت سازمان بهزيستي به فعاليت‌هاي خود ادامه مي‌دهند.

حافظي در پايان با بيان اين كه توافق‌نامه‌اي منعقد شده بين سازمان بهزيستي و آموزش و پرورش به ادارات آموزش‌ و پرورش استان‌ها ابلاغ شده است، خاطرنشان كرد: موسسان مهدهاي كودك هيچگونه نگراني از ادامه فعاليت‌هاي خود نداشته باشند و چنان چه مواردي باشد، مدارس و مراكز غيردولتي نسبت به رفع آن اقدام خواهد كرد.

منبع : روزنامه اطلاعات / یکشنبه / 4 اردیبهشت 1390 صفحه 4