کودکان، پاک و معصوم به دنیا می آیند و چهره درون و باطنشان آسمانی است. هر کودکی ویژگی های منحصر به فردی دارد. آنها با تقدیر خاص خود به این دنیا پا می گذارند. همان گونه که طبیعی است از دانه سیب، درخت سیب به عمل آید و انتظار به بار آوردن میوه دیگر، از آن نمی رود، در تربیت فرزندان نیز نخستین وظیفه والدین این است که سرشت و طبیعت فرزندان را بشناسند و به آن احترام بگذارند. همچنین استعدادهای نهفته او را شکوفا کنند و هر کدام از آنها را در مسیر توانایی های ویژه او پرورش دهند. هرگز نباید آنها را بر اساس چارچوبی مشخص و دلخواه خود تربیت کنیم، بلکه آنان برای رسیدن به رشد و تکامل، تنها به حمایت های مدبّرانه و ارشادی ما نیاز دارند. برای اینکه جوانه های عظمت و شکوهشان رشد کند، باید زمین حاصل خیز را برایشان آماده کنیم و به توانایی ها و هوش مدیریتی سرشار آنان ایمان بیاوریم. آری همان گونه در هر دانه سیب، چگونگی رشد یک سیب پی ریزی شده است، در مغز، قلب و جسم همه کودکان نیز برنامه رشد و تکامل و دست یابی به همه حالت های درستِ مربوط به آنها وجود دارد. به جای اینکه بکوشیم فرزندانمان را به دلخواه خود تربیت کنیم، آگاه باشیم که بچه ها پاک و مستعد به دنیا آمده اند و ما مسئولیم که این خوبی و پاکی آنها را با تربیت شایسته، برایشان حفظ کنیم.

 

 

به مهد کودک  بهاران عضو شبکه مهد کودک های الکترونیک خوش آمدید

( به نام آفریدگار مهربانی و دوستی)) 
 

اصلی ترین هدف این مرکز همواره ایجاد محیطی امن و شاد در راستای ارتقای سطح اجتماعی ، علمی و فرهنگی و تقویت مهارت های بنیادین کودکان بوده است. محور اصلی آموزش در این مهد مهمترین نیاز کودک یعنی بازیست.

 هرگز از هوش خوب فرزندمان نگوییم، از تلاش زیادش بگوییم.

اگر از هوشش گفتیم،‌ دیر یا زود، با هر شکست یا اشتباه، باور خود را به هوش بالایش و به حرف‌های ما از دست خواهد داد.

زندگی جایی نیست که شکست یا اشتباه، اجتناب‌پذیر باشد. اما وقتی از تلاش زیادش گفتیم، اگر هم شکست یا اشتباه کرد، باورش را به خودش از دست نمی‌دهد. بلکه تصمیم می‌گیرد که بهتر و بیشتر تلاش کند.

هر شکستی او را محکم‌تر و پرتلاش‌تر خواهد کرد.
ضمن اینکه به تدریج خواهد آموخت، که چیزی باعث افتخار است که برای تلاشش،‌ زحمت کشیده باشد. نه چیزی که با آن، به دنیا آمده باشد.

 

 

 

 

 

 

7 راز و ویژگی برای داشتن کودکان شاد

کودکان شاد ویژگی های مربوط به خود را دارند . کودکان شاد آرامش بیشتری در زندگی دارند و در اینده هم سعی میکنند از غم و  غصه رهایی یابند. متاسفانه والدین شاغل کودکانی با فعالیت کم دارند که این امر سبب کم شدن شادی این بچه ها می شود . شاد بودن کودک فقط به والدین مربوط نمی شود بلکه به خود کودک هم ربط دارد . در این مقاله از سایت آسان طب برخی از ویژگیهای کودکان شاد را برایتان بیان میکنیم .

حمایت کودکان شاد ، توسط والدین از نظر عاطفی و تحصیلی

محققان به این نتیجه رسیدند که والدینی که در زندگی عاطفی و تحصیلی فرزندان شان مشارکت داشته و  فرزندانشان را از نظر عاطفی و تحصیلی حمایت میکنند ، جوانان کامل و با مهارتی را به جامعه تحویل خواهند داد .

کودکان شاد ، به اندازه میخوابند

طبق بررسی های بدست امده کودکانی که خواب کافی و مناسبی دارند از نظر فیزیکی سالم تر هستند . همچنین انها  استرس کمتری دارند و شاد ترند . خواب نه کم نه زیاد ، بلکه باید در حد اعتدال باشد .

 کودکان شاد ، در کنار خانواده و دور هم غذامی خورند

در کنار هم غذا خوردن خانواده ها باعث شادی کودک می شود .  البته باهم غذاخوردن به خودی خود، زندگی کودکان را تغییر نمیدهد، درواقع ایجاد عادت های اجتماعی و سالم در کنار خانواده است که بر نحوه زندگی کودکان در آینده تاثیرگذار است .

کودکان شاد ، اهداف و خواسته هایشان را دنبال می کنند

طبق بررسیهای بدست امده ، بچه هایی که موفقیت بالایی دارند، در عین حال که باهوش و پرتلاش هستند، یک خصوصیت کلیدی دیگر نیز دارند و ان خصوصیت عبارتند از : دنبال کردن خواسته ها و اهداف توسط کودک با وجود مشکلات و موانعی که بر سر راه رسیدن به این خواسته ها وجود خواهد داشت .

کودکان شاد ، تعاملات اجتماعی خوبی دارند

 محققان به این نتیجه رسیدند که کودکان شاد، تعاملات اجتماعی خود را زودتر از سایر کودکان آغاز می کنند و در واقع تعاملا ت اجتماعی قوی تری دارند .

کودکان شاد و والدین شان، از نظر فیزیکی فعال ترند

به عنوان مثال طبق بررسیهای بدست امده والدین پشت میزنشین که شغل آن ها فعالیت کمتری را ایجاب می کند  دارای کودکانی با فعالیت فیزیکی کمتر هستند .

کودکان شاد ، خیلی تلویزیون تماشا نمی کنند

طبق امار بدست امده چاقی یکی از دلایل دوری از شادی کودکان است. همچنین  به گفته محققان، مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر چاقی کودکان تماشا کردن بیش از حد تلویزیون است .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

متولدین کوچولوهای عزیز خرداد ماه


آرمین براتی

حلما طعامی

باران ثابت

بیتا عامل

 

 


خوش آمدید

فعالیت های 3 ماهه اول
فعالیت های مهر پیش 1
فعالیت های مهر نوباوه
فعالیت های مهر پیش 2

 

       

بازی با کودک نوپا
بریم حرم

            

 

نقاشی آنلاین

 

آموزش گام به گام نقاشی

Google


 
 

عزیزان بهارانی سلام

 

كار تعليم و تربيت بجه ها

از جراحى قلب مشكل تره،

چون كه ما حاضر نيستيم با هيچ تهديدى،

عمل جراحى رو انجام بديم،

چون تخصص اينكار رو نداريم،

ولى در مورد تعليم و تربيت

بچه ها حاضر نيستيم

حتى الفباى اين تعليم رو فرا بگيريم

و وقت و زمان خود را با انواع

دلمشغولى هاى بيهوده

از دست ميد هيم، و تصورى غير واقعى داريم

كه فرزندان ما بهترين و

سالمترينند بدون انكه قدمى در اين زمينه بر داريم،،،،

مقررات مهدکودک و شرایط سنی
منابع آموزشی مهدما
خدمات مهدکودک ما
انتظارات ما از اولیاء
الگوی کودک سالم از دیدگاه آلپورت
خدمات پزشکی و بهداشتی مهدما

 

 

 

سایت های کودکانه


کودکان

کودکانه

علوم زمین  

پوپک

لذت کاردستی    

نظرخواهی
به نظر شما اطلاعات موجود در سایت باعث آشنایی کاربران اینترنت با مهد کودک ما می شود ؟

تعداد آرا: (78)
تعداد نظرات (0)
آمار مشاهدات سایت
بازدیدها
امروز: ۱۳
دیروز: ۲۲
شلوغ ترین
روز هفته: سه شنبه
ماه: اردیبهشت
ساعت: ۱۰
پر استفاده ترین
سیستم عامل: Unknown
مرورگر وب: mozilla
 
مجموع بازديدها: ۳۰۱
مجموع دسترسی ها: ۴۷۹
 
تعداد کاربران آنلاین: ۱
تعداد اعضا وارد شده: ۱۰۰۸
 
تاریخ امروز: ۱ خرداد ۱۳۹۸
روز هفته: چهار شنبه