به سایت مهد کودک مهتاب خوش آمدید

 

http://www.sheklakveblag.blogfa.com/ پریسا دنیای شکلک ها 

 


همواره تجسم قیام است حسین
در سینة عاشقان، پیام است حسین
در دفتر شعر ما، ردیف است هنوز
دل چسب‌ترین شعر کلام است حسین

ایام عزاداری سیدالشهدا تسلیت باد

 

 


Avazak.ir Line43 تصاویر جداکننده متن (4)

برنامه چاشت

یام هفته
 نوع چاشت
شنبه
ساندویچ پنیر گردو و میوه فصل
یک شنبه
ساندویچ کره و مربا و مغز پسته و میوه فصل
دوشنبه
سیب زمینی آب پز یا سرخ کرده و مغز بادام و میوه فصل
سه شنبه
کوکو سبزی و میوه فصل
چهارشنبه
ساندویچ تخم مرغ و میوه فصل

  شکلکهای جالب و متنوع آروین

 

Avazak.ir Line43 تصاویر جداکننده متن (4)

 

اخبار شبکه
فروشگاه الکترونیک
ارسال شده توسط mahtab در تاریخ يک شنبه ، ۸ آذر ۱۳۸۸
فروشگاه الکترونیک

فروشگاه اینترنتی یکی از خدمات موجود در شبکه مهد های کودک الکترونیک ایران است ، در این فروشگاه خرید کالاهای مورد نیاز مهد ها مانند وسایل کمک آموزشی، کتاب کودک و موارد دیگر در حوزه کودک بصورت آنلاین و با توانایی پرداخت الکترونیکی پول به کمک کارت بانک سامان امکان پذیر می باشد . در حال حاضر بیش از 200 مورد وسایل کمک آموزشی از بهترین تولید کنندگان مادر، در این فروشگاه عرضه شده است. برای بازدید این فروشگاه می توانید از طریق آدرسهای اینترنتی  www.ieshop.ir و www.emahd.ir  از این فروشگاه بازدیدکنید .

 
به گزارش سایت رسمی سازمان بهزیستی کشور
ارسال شده توسط mahtab در تاریخ جمعه ، ۲۴ مهر ۱۳۸۸
سازمان

مهدهای کودک سراسر کشور روی وب :

 

در كشور ما به ويژه در دو سال گذشته، به حضور فناوري اطلاعات و ارتباطات در عرصه كسب و كارهاي دولتي و خصوصي توجه بيشتري شده است و برنامه چهارم توسعه كشور نيزدرصدد است شرايط صنعت فناوري اطلاعات و ارتباطات را در كشور متحول کرده و سازمانهاي مختلف ناگزير خواهند بود كه خدمات خود را بصورت الكترونيك ارائه کنند. برای خواندن کل خبر روی همین متن کلیک کنید.

 
 

 61.gif

 ke75.gif

 میخوایم اینجا برای کوچولوهای گلمون جشن تولد بگیریم

 

воздушные шарикивоздушные шарики

 

61.gif

 

 
دوران كودكي در يادگيري مهارت‌هاي زندگي اهميت زيادي دارد. چراكه پايدارترين و سريع‌ترين يادگيري‌ها در اين دوره صورت مي‌گيرد و كودك نيز نحوه ارتباط با ديگران و چگونگي استفاده از توانايي‌هايش را در اين دوره مي‌آموزد. در اين ميان، خانواده نقش اصلي را ايفا مي‌كند.

دوران كودكي در يادگيري مهارت‌هاي زندگي اهميت زيادي دارد. چراكه پايدارترين و سريع‌ترين يادگيري‌ها در اين دوره صورت مي‌گيرد و كودك نيز نحوه ارتباط با ديگران و چگونگي استفاده از توانايي‌هايش را در اين دوره مي‌آموزد. در اين ميان، خانواده نقش اصلي را ايفا مي‌كند. چراكه نخستين جايي است كه كودك در آن امنيت پيدا مي‌كند. استقلال و عزت نفس كودك پرورش مي‌يابد و مهارت‌هاي انطباق با محيط‌، سازگاري و هوش و هيجاني را فرا مي‌گيرد.هوش هيجاني چيست؟

هوش هيجاني توانايي فرد براي موفقيت را افزايش مي‌دهد. هوش هيجاني مجموعه‌اي از مهارت‌هاست كه به فرد اين توانايي‌ را مي‌دهد تا احساسات خود و ديگران را بشناسند، به‌طور مناسب كنترل كنند همچنين علت احساسات خود را بشناسند. بداند چرا خوشحال، غمگين‌ يا هيجان زده است و كجا و چه زماني اين احساسات را ابراز كند.
كودكاني كه هوش هيجاني بالايي دارند توانايي سازگاري بيشتري با محيط و در نتيجه سلامت روان بالاتري دارند. تصميمات درست‌تري در آينده مي‌گيرند و مي‌توانند عقايد خود را بهتر بيان كنند. همچنين قدرت تحمل استرس و حل مشكلات را بيشتر از كودكاني دارند كه هوش هيجاني آنها پرورش نيافته تقويت نشده است. چرا كه برخلاف هوش شناختي (IQ)، هوش هيجاني (EQ) اكتسابي است و هر كودك اين مهارت‌ها را در خانواده كه نخستين مركز براي 97 درصد كودكان است فرا مي‌گيرد. نخستين گام براي بالا بردن هوش هيجاني، ‌آموزش مهارت‌هاي خودآگاهي است. يعني اين‌كه كودك ياد بگيرد و بفهمد و از خودش، نيازهايش، علايقش و... آگاهي پيدا كند.
ابتدا سعي كنيد رابطه عاطفي و گرمي با كودك برقرار كنيد سپس براي گام اول مهارت‌هاي خودآگاهي را در كودك قدم به قدم و با صبر و حوصله پرورش دهيد.مهارت‌هاي خود آگاهي

خودآگاهي شامل 7 مهارت است:

 شناخت ويژگي‌هاي خود  شناخت نيازها  شناخت توانايي‌ها  شناخت علايق  شناخت آرزوها و اهداف  شناخت مسئوليت‌ها  شناخت هيجانات  گام اول؛ خودآگاهي يا شناخت ويژگي‌ خود

اهداف ما از اين مطالب:

  •  آشنايي كودك با ويژگي‌هاي ظاهري خود، شناخت اعضاي بدنش و كاركرد هر يك از آنها.
  •  آگاه‌شدن كودك از اين مسئله كه او شباهت و تفاوت‌هاي ظاهري با ديگران دارد و هر عضو بدنش كاركرد مهم و خاص خودش را دارد.
  •  شما مي‌توانيد اين فعاليت را با سؤالي ساده مثل، موي تو چه رنگي است؟ قد تو بلندتر است يا قد دوستت؟ عكس‌ها را با چه عضوي مي‌بينيم؟ با كدام عضو صداها را مي‌شنويم؟ با كدام‌يك از اعضاي بدن راه مي‌رويم و دوچرخه‌سواري مي‌‌كنيم؟ با كداميك از اعضاي بدن نقاشي مي‌كشيم و...
  •  براي ملموس‌تر شدن تفاوت‌ها، مي‌توانيد كودك را همراه خواهر يا برادرش يا دوستانش جلوي آينه ببريد و سؤال كنيد، مثلا بپرسيد: تو چاق‌تري يا خواهرت؟ رنگ چشم تو چه فرقي با دوستت داره و...
  •  بعد از گفت‌وگو در مورد اعضاي ظاهري بدن مي‌توانيد از اعضاي داخلي بدن و كاركرد آنها سؤال كنيد (توجه داشته باشيد كه سؤالات بايد متناسب با سن و درك كودك باشد تا جايي كه مي‌توانيد سؤالات را ساده‌ بپرسيد تا براي كودك قابل فهم باشد) چرا كه هدف اين است كه كودك با اعضايي كه نمي‌بيند نيز آشنا شود.

Avazak.ir Line43 تصاویر جداکننده متن (4)

 

 

هشدار
هشدار
ارسال شده توسط mahtab در تاریخ يک شنبه ، ۸ آذر ۱۳۸۸
سازمان

پروژه ملی شبکه مهد های کودک الکترونیک ایران  از سال 1383با هدف تسهیل ارتباط بین سازمان بهزیستی (دفتر امور کودکان و نو جوانان)،مهد های کودک ، خانواده ها ، سازمانها و ارگانهای فعال در حوزه کودک طراحی و با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ،سازمان بهزیستی کشور ، سازمان بهزیستی استان اصفهان ، شهرک علمی و تحقیقاتی، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان پیاده سازی شده است . متاسفانه در برخی استان ها به دلیل بی اطلاعی از حساسیت موضوع اقدام به سوء استفاده از نام و شکل پروژه شده .  لازم به ذکر است این پروژه با شماره ثبت رسمی 101808 در دبیر خانه شورای عالی انفورماتیک کشور ثبت گردیده و هیچ نمونه یا نمایندگی در استانهای دیگر ندارد . طبیعی است هر شکل استفاده از نام ، تصاویر ،تعاریف و متون این پروژه در پایگاه های  دیگر پیگرد قانونی خواهد داشت . به نقل از راهبر پروژه، این پروژه به مرور و در زمانهای برنامه ریزی شده با هماهنگی سازمان بهزیستی کل کشور و سازمان بهزیستی آن استان مانند استانهای فارس ، لرستان ، خراسان شمالی ، خوزستان و گیلان به کلیه استانها انتقال خواهد یافت .

 

تصاوير زيباسازی ، كد موسيقی ، قالب وبلاگ ، خدمات وبلاگ نويسان ، تصاوير ياهو ، پيچك دات نت www.pichak.net

 

Google


 
 
آمار مشاهدات سایت
بازدیدها
امروز: ۵
دیروز: ۵
شلوغ ترین
روز هفته: دوشنبه
ماه: اردیبهشت
ساعت: ۱۲
پر استفاده ترین
سیستم عامل: Unknown
مرورگر وب: mozilla
 
مجموع بازديدها: ۷۵
مجموع دسترسی ها: ۱۷۸
 
تعداد کاربران آنلاین: ۱
تعداد اعضا وارد شده: ۱۰۰۸
 
تاریخ امروز: ۱ خرداد ۱۳۹۸
روز هفته: چهار شنبه
 
نظرخواهی
به نظر شما اطلاعات موجود در سایت باعث آشنایی کاربران اینترنت با مهد کودک ما می شود ؟

تعداد آرا: (4)
تعداد نظرات (0)

آلبوم فضای مهد کودک
فعالیت های مهد کودک
دانستنی ها ی ایرانی ها
مدل مو برای بچه ها

 

با هم بخندیم

 

به فرشید یه کیوی نشون میدن ، میگن : این چیه ؟

 میگه : این یه تخم مرغ است که دورش موکت پیچیدند .

 

آقا شما یه درجه تب دارید .

آقای دکتر خدا شاهده بیشتر از این نداشتیم .

 

چرا گوش تو تاول زده ؟

چون امروز یه خبر داغ شنیدم .

 

واسه ی چی رفتی تو یخچال ؟

می خوام ببینم این چراغش واقعا خاموش میشه !

 

از یکی می پرسن اسم کوچیک فردوسی چیه؟

میگه : میدون .

 

قاضی خطاب به شاهد: وقتی این دو نفر به جان هم افتادند چرا شما سعی نکردید به دعوا خاتمه بدهید؟

شاهد: برای آنکه صندلی سومی وجود نداشت.

 

مشتری: مبلی که دیروز از شما خریدم امروز پایه اش شکست. 

مبل فروش: خیلی عجیب است. حتماً کسی رویش نشسته است.

 

 

مادر: رضا، چرا گربه روی سرت گذاشته ای؟

رضا: برای این که دندان هایم را موش نخورد.

 

یک نفر به دوستش می گوید: جورابی خریده ام که لنگه ندارد.

دوستش می گوید: اگر لنگه ندارد پس سرت را کلاه گذاشته اند.