مهدکودک و پیش دبستانی 3ستاره مهرافشان

دارنده عنوان درجه یک از بهزیستی

دارنده کاپ طلا از شبکه الکترونیکی

 

http://sheklakveblag.blogfa.com/ پریسا دنیای شکلک ها

 

 

نوگلای مهربون ماه آذرتولدتون مبارک

عکس های عیدنوروزخوشگلای مهد مهرافشان

 

شعر کودکان

شعر کودک

 

 

چرا یک کفشدوزک خودش کفشی ندارد

 بی کفش پای خود را به هر جا می گذارد

***

مگر او خود ندارد هزاران کفش تازه

که هر روز می فروشد همه را در مغازه

***

چرا در پای او نیست یکی از آن همه کفش

من امروز می برم باز یک کفش هدیه برایش

 

عکس های فارغ التحصیلی

اهمیت گذراندن وقت کافی
ارسال شده توسط mehrafshan در تاریخ شنبه ، ۸ آذر ۱۳۹۳

اهمیت گذراندن وقت کافی با فرزندان

 
غذای کودک
ارسال شده توسط mehrafshan در تاریخ شنبه ، ۱۵ آذر ۱۳۹۳

ازتحمیل سلیقه در انتخاب غذای کودکان پرهیز کنید

 
قصه
ارسال شده توسط mehrafshan در تاریخ شنبه ، ۱۵ آذر ۱۳۹۳

قصه گفتن برای تکامل مغز نوزاد لازم است

 
قبل از خانه تکانی
ارسال شده توسط mehrafshan در تاریخ شنبه ، ۲ اسفند ۱۳۹۳

قبل از خانه تکانی بدانید...

 
عید
ارسال شده توسط mehrafshan در تاریخ شنبه ، ۲ اسفند ۱۳۹۳

همچی درباره عید نوروز

 
خانه تکانی
ارسال شده توسط mehrafshan در تاریخ شنبه ، ۲ اسفند ۱۳۹۳

خانه تکانی

 


قصه ی آمورنده ی آزادي پروانه ها

 

 داستانهای کودکانه, داستان برای کودکان

داستان آموزنده ی آزادی پروانه ها

 

آزادي پروانه ها بهار بود ، پروانه هاي قشنگ و رنگارنگ در باغ پرواز مي كردند.


 حسام ، پسر كوچولوي قصه ما توي اين باغ ، لابه لاي گلها مي دويد و پروانه ها را دنبال مي كرد . هر وقت پروانه زيبايي مي ديد و خوشش مي آمد آرام به طرف او مي رفت تا شكارش كند . بعضي از پروانه ها كه سريعتر و زرنگتر بودند ، از دستش فرار مي كردند، اما بعضي از آنها كه نمي توانستند فرار كنند ، به چنگش مي افتادند . حسام ، وقتي پروانه ها را مي گرفت، آنها را در يك قوطي شيشه اي زنداني مي كرد .


 يك روز چند پروانه زيبا گرفته بود و داخل قوطي انداخته بود ، قصد داشت كه پروانه ها را خشك كند و لاي كتابش بگذارد و به همكلاسي هايش نشان بدهد . پروانه ها ترسيده بودند ، خود را به در و ديوار قوطي شيشه اي مي زدند تا شايد راه فراري پيدا كنند . حسام همين طور كه قوطي شيشه اي را در دست گرفته بود و به پروانه ها نگاه مي كرد خوابش برد . در خواب ديد كه خودش هم يك پروانه شده است و پسر بچه اي او را به دست گرفته و اذيت مي كند . تمام بدنش درد مي كرد و هر چه فرياد و التماس مي كرد كسي صدايش را نمي شنيد . بعد پسر بچه ، حسام را ما بين ورقهاي كتابش گذاشت و كتاب را محكم بست و فشار داد . دست و پاي حسام كه حالا تبديل به يك پروانه نازك و ظريف شده بود ، ترق ترق صدا مي داد و مي شكست و حسام هم همين طور پشت سر هم جيغ بلند مي كشيد . ناگهان از صداي فرياد خودش از خواب پريد و تا متوجه شد كه تمام اين ها خواب بوده است دست به آسمان بلند كرد و از خدا تشكر كرد .


ناگهان به ياد پروانه هايي افتاد كه در داخل قوطي شيشه اي، زنداني شده بودند..! بعد ، قوطي پروانه ها را به باغ برد ، در قوطي را باز كرد و پروانه ها را آزاد كرد . پروانه ها خيلي خوشحال شدند و از قوطي بيرون پريدند و شروع به پرواز كردند .


حسام فرياد زد : پروانه هاي قشنگ مرا ببخشيد كه شما را اذيت مي كردم. قول مي دهم اين كار زشت را هرگز تكرار نكنم.

عکس های محرم سال 93-94

برنامه چاشت کوچولوهای مهرافشان

شنبه ساندویچ تخم مرغ یا املت میوه فصل
یکشنبه ساندویچ پنیر و گردو میوه فصل
دوشنبه سیب زمینی سرخ کرده یا کوکو میوه فصل
سه شنبه ساندویچ کره ومربا میوه فصل
چهارشنبه عدسی میوه فصل
پنج شنبه کیک شیر یا آبمیوه میوه فصل

 

کودکستان ما مجهز به سرویس رفت وبرگشت میباشد.

خوش آمدید

آمار مشاهدات سایت
بازدیدها
امروز: ۴
دیروز: ۱۱
شلوغ ترین
روز هفته: سه شنبه
ماه: اردیبهشت
ساعت: ۱۲
پر استفاده ترین
سیستم عامل: Unknown
مرورگر وب: mozilla
 
مجموع بازديدها: ۱۹۱
مجموع دسترسی ها: ۲۳۴
 
تعداد کاربران آنلاین: ۱
تعداد اعضا وارد شده: ۱۰۰۸
 
تاریخ امروز: ۱ خرداد ۱۳۹۸
روز هفته: چهار شنبه
 
نظرخواهی
به نظر شما اطلاعات موجود در سایت باعث آشنایی کاربران اینترنت با مهد کودک ما می شود ؟

تعداد آرا: (14)
تعداد نظرات (0)
Google


 
 
آموزش ریاضی
آشپزی با کودکان
لینکستان

تربيت کودک با ۶ مهارت

کودک سالم کودکي نيست که همواره به پيروي از شما بپردازد و هر ديدگاهي را که شما به او ارائه مي کنيد بپذيرد.

هدف خود را مشخص کنيد
براي آن که رفتارهاي صحيحي را به منظور پرورش فرزند خود در پيش بگيريد بهترين روش اين است که در مقابل هر رفتاري که انجام مي دهيد از خود بپرسيد هدف من از اين کار چه بود و در واقع مي خواستم با اين کار به کجا برسم. به عنوان مثال اگر در مقابل رفتاري او را تشويق مي کنم يا به او مي خندم قصدم چيست آيا مي خواهم که کودک اين رفتار را در آينده نيز داشته باشد و تکرارش کند يا آن که تکرار اين رفتار را نمي پسندم اما ناگهان خنده ام گرفته است؟ همچنين اگر برايش تنبيهي در نظر مي گيرم قصدم چيست؟ آيا تنها خشم خودم را خالي کردم؟ آيا چون حوصله ندارم به کودک فشار مي آورم؟ يا آن که تنبيهي مناسب با کار نامطلوب کودک برگزيده ام که در آينده از احتمال تکرار رفتار نامناسب مي کاهد و در ضمن رابطه من و کودک را تخريب نمي سازد.


کودک را لوس بار نياوريد

والدين کودک خود را دوست دارند و به او عشق مي ورزند از اين رو اين علاقه را در عمل نيز نشان مي دهند. اين عشق ورزي نياز هر کودک است و براي پرورش مناسب او ضرورت دارد. اما همين ابراز علاقه چنانچه افراطي باشد در پرورش کودک آسيب زا خواهد بود. اين که کودک هرگز ناکامي را تجربه نکند باعث نمي شود که در آينده فرد سالم تري باشد بلکه زماني او در بزرگسالي رشديافته خواهد شد که بتواند در مقابل مشکلات راه حل هاي مناسب را برگزيند.

ثبات داشته باشيد
بسيار مهم است که رفتارهاي شما براي کودک قابل پيش بيني باشد زماني که تنها بر اساس وضعيت روحي خود واکنش نشان مي دهيد و نه بر اساس قوانيني که وضع کرده ايد، نمي توانيد والد موثري باشيد. اگر حرف زشت زدن بد است هميشه بد است نه آن که چون امروز حال تان مساعد نيست او را تنبيه کنيد و روز ديگر اين رفتار را ناديده بگيريد. يکي از موضوع هايي که در اين حوزه بر سلامت کودک موثر است متعهد شدن به اجراي قول هايي است که مي دهيد. همچنين يکپارچگي در کلام و رفتار شما در موقعيت هاي گوناگون به کودک مي آموزد که شما فرد قابل اتکايي هستيد که مي تواند از رفتارهاي شما الگو بگيرد و حتي بر اساس آن تعيين کند که چه چيز درست و چه چيز نادرست است.

اعطاي مسئوليت را فراموش نکنيد

فرزند شما عضوي از خانواده شما و جامعه اي است که در آن زندگي مي کند. در آينده نيز بايد نقش والدي و ديگر مسئوليت هاي شغلي را به عهده بگيرد. براي اجراي صحيح اين نقش ها بهترين کار آن است که تمرين در پذيرفتن مسئوليت را از کودکي آغاز کنيد. والديني که در برآوردن تمامي نيازهاي فرزندان شان پيش قدم مي شوند و نمي گذارند کودک با استقلال دست به عملي بزند تحمل دشواري هاي آينده را براي کودک سخت تر مي سازند و نمي توان گفت که با فدا کردن خود براي کودک زندگي بهتري را براي او مي سازند بلکه حتي مي توان گفت، اين والدين زندگي آينده کودک را تخريب مي کنند. با اين حال، مسئوليت هايي که برايش در نظر مي گيريد بايد مناسب با سن او باشد و در قبال انجام صحيح آن نيز به او پاداش دهيد. اين پاداش مي تواند يک لبخند، تمجيد کلامي و يا حتي تهيه يک هديه باشد. مهم آن است که کودک دريابد شما به عملکرد او توجه داريد و البته هدف از دادن مسئوليت به او تنبيه او نيست بلکه شايستگي او را نشان مي دهد.

مراقب دوربين ها باشيد
کودک شما از همان ماه هاي اول تولد شروع به ثبت اعمال شما مي کند. به ياد داشته باشيد که اين فيلم برداري دائمي در رفتارهاي جزئي يا حتي سبک کلي رفتار زندگي کودک تاثيرگذار خواهد بود. بنابراين زماني که با همسر خود صحبت مي کنيد، در هنگام مکالمه با تلفن و يا حتي وقتي حرفي نمي زنيد اما رفتارهاي شما احساساتي را در بر دارد، او به ثبت کنش ها و واکنش هاي شما مي پردازد و در آينده بر اساس آنچه آموخته عمل خواهد کرد؛ بنابراين بايد مراقب اعمال خود در مقابل چشمان نظاره گر کودک باشيد.

تفکر انتقادي را به او بياموزيد
کودک سالم کودکي نيست که همواره به پيروي از شما بپردازد و هر ديدگاهي را که شما به او ارائه مي کنيد بپذيرد.

بايد تلاش کنيد تا کودک بياموزد که وراي هر رفتار، نظر و عقيده اي را بررسي کند حتي اگر رفتارها، ديدگاه ها و اعمال خود شما باشد. البته آنچه اهميت دارد آن است که کودک بياموزد نحوه بيان آن انتقاد نيز به چه صورت مناسب تر است. يعني در گام اول به او آموزش دهيد که تمامي ابعاد، دلايل و پيامدهاي موضوعات گوناگون را بررسي کند و در گام دوم اگر ديدگاه متفاوتي نسبت به آن مسئله دارد آن را با در نظر گرفتن حرمت ها و آنچه که صحيح تر است ابراز کند.

منبع: میگنا
برگرفته از :
عصر ايران

کشیدن نقاشی آنلاین
آموزش کشیدن نقاشی

کلیه حقوق اطلاعات اختصاصی این سایت برای مهد کودک مهرافشان محفوظ می باشد