این مطالب برگرفته از تجربیات مدیریت مهدکودک رضاوزهرا و ویژگیهای بارزمهدکودک از سال 1360 می باشد.

 

مقررات عمومی مهدکودک رضاوزهرا

1-ساعت کار مهدکودک از 6:45 صبح تا 15 می باشد.

2-از والدین گرامی خواهشمند است کودک خود را راس ساعت ثبت نام شده تحویل و ترخیص نمایند.

3-تعطیلات مهد کودک تابع تقویم و تعطیلات رسمی کشور است و شهریه کودک برای این ایام از جمله فروردین ماه به طور کامل دریافت میگردد.

4-خواهشمند است غیبت کودک خود را دراسرع وقت به مهد کودک اطلاع دهید و در صورت بیمار بودن کودک جهت پیشگیری از شیوع بیماری در مهدکودک از آوردن فرزندتان خودداری فرمائید,زیرا مهدکودک از پذیرش کودکان بیمار تا بهبودی کامل معذور است.

5-استفاده از وسایل زینتی مانند گوشواره , گردنبند,انگشتر,در مهدکودک جهت رعایت مسایل ایمنی و امنیتی,ممنوع است و در صورت استفاده و گم شدن وسایل یاد شده ,مهد هیچ گونه مسئوولیتی نخواهد داشت.

6-خواهشمند است در صورت ترخیص کودک و سایل شخصی وی را از مهد تحویل بگیرید,در غیر اینصورت حداکثر وسایل تا یک ماه نگه داری می شوندواز آن تاریخ به بعد مهد در قبال وسایل هیچ گونه مسئوولیتی ندارد. هم چنین مهد در حفاظت از اسباب بازیهائی که توصیه نشده است مسئوولیتی ندارد.

7-پیش از پایان دوره آمادگی کارت پایان دوره,توسط مهدکودک تهیه شده که فقط به کودکانی اعطا میشودکه تمام سال تحصیلی را در کلاس آمادگی 1(4تا5سالگی) و یا آمادگی2(5تا6سالگی)حضور داشته باشند.

8-خواهشمنداست کودکان راس اسعت تعیین شده در مهد حضور یابد تا از برنامه های آموزشی عقب نماند.

9-هزینه نگهداری ساعات اضافه تر از ثبت نام به مبلغ 27000ریال می باشد.

10-مهد در برگرداندن وسایل مصرفی کودکان هیچ ضمانتی ندارد وموادی مانند آبرنگ,مدادرنگی,ماژیک,پاستلو...که به صورت فردی ویا گروهی مصرف می گردند قابل عودت نیستند.

11-نظر به اینکه مهدکودک در طی سال تحصیلی اقدام به ارایه خدمات فوق برنامه می نماید ,خواهشمند است تقاضای خود را نسبت به شرکت و استفاده فرزندتان از موارد زیر اعلام فرمائید:

-گردش های علمی-تفریحی

-فیلم

-انواع جشن ها

-اردوی پایان سال

-شرکت در گروه سرودونمایش و جشنواره

-عکس

-تهیه کتاب مناسب کودکان

-درج عکس کودک در مجلات کودکان

-عضویت در کتابخانه

12-از اوردن تنقلات غیر بهداشتی از جمله چیپس,پفک,و...جدا خودداری شود.

13-خواهشمند است تغذیه میان روز و همراه کودک را از مواد غذائی سالم و مفید انتخاب نمائید و ترجیحا در روزهای هفته متفاوت باشد.

14-خواهشمند است هرگونه پیشنهاد و یا انتقاد در خصوص کارکنان مهد,امکانات,خدمات و آموزشهای مهدکودک و ...را مستقیما با مدیر مهد درمیان بگذارید.

15-مهدکودک دربرنامه ریزی و هماهنگی سرویس ,معرفی فرد ذیصلاح ,نظارت بر نحوه سرویس دهی رانندگان به کودکان و دریافت ها و پرداخت ها دخالت ندارد.

16-شرکت والدین در جلسات اموزشی,مشاوره و سخنرانی بسیار حائز اهمیت است بنابراین خواهشمند است در صورت امکان در این برنامه ها شرکت فرمائید.

17-تغذیه و میوه کودک در ظرف دردار و محکم قرار داده شود تا از آلوده شدن ,خراب و له شدن ویا کثیف شدن وسایل جلوگیری شود.

18-اگر وسله ای از کودک در مهد جا مانده و یا با وسیله کودک دیگری تعویض شده , سرعا به مهد اعلام فرمائید تا پیگیری شود.

19-در خصوص تغذیه و غذای مشترک با مهدکودک همکاری نموده  وطبق لیستی که تحویل داده می شود عمل نمائید. چرا که کودکان به آنچه دیگران مصرف می کنند خیلی توجه دارند وهرآنچه شما برایشان تهیه کرده باشید به اندازه خوراکی دوستانشان برایشان جالب نیست.

20-خواهشمند است فرزندتان را هنگام ورود به مهد تحویل داده و زمانی هم که اورا تحویل میگیرید مراقب سلامت کودک باشید تا از بروز اتفاقات احتمالی جلوگیری شود.

21-چون مهدکودک با دریافت شهریه ای کودکان ,هزینه های خود را تامین میکند,خواهشمنداست شهریه کودکتان را در زمان های مقرر پرداخت نمائید.

22-در صورتیکه می خواهید جایزه ای برای فرزندتان تهیه کنید لطفا با مهد هماهنگی فرمائید تا علاوه بر راهنمائی شما در تهیه نوع جایزه ,زمان مناسبی برای دادن ان به کودک تعیین نماید.

23-خواهشمنداست آموزش پیش دبستانی را جدی گرفته و از غیبت های مکرر کودک جلوگیری به عمل آورید. چنان چه کودک بطور موقت ناچار به ترک مهدکودک باشد با مربیان او هماهنگ شوید تا اب اطلاع از برنامه هائی که در مدت عدم حضور کودکتان اجرا خواهد شد زمینه هماهنگی اموزش کودک با همسالان خود(هنگام مراجعه مدد)فراهم آید.

24-خواهشمند است اطلاعیه ها ,مطالب و دیگر مواردی که برروی تابلوی اعلانات مهدکودک,جهت اگاهی شما از برنامه های مهد نصب می گردد توجه فرمائید.

 

پدرومادر گرامی پیشاپیش از همکاری شما و رعایت مقررات عمومی مهدکودک سپاسگزاریم امیدوارم اوقات پرباری را در کنار یکدیگر سپری کنیم.

 

 
 

 

 

 

 

 

منوی راهنما
لطفاً نظر بدهید.
نظر شما راجع به اطلاعات موجود در سایت چیست؟

تعداد آرا: (347)
تعداد نظرات (0)